
Перші симптоми далекозорості
Одним із перших симптомів гіперметропії є те, що людина поступово втрачає здатність чітко бачити предмети зблизька. Спочатку предмети здаються нечіткими та розмитими, далі виникають труднощі з розпізнаванням тексту, читаючи книжки чи газети, стає важче працювати за комп’ютером.
Серед симптомів далекозорості:
- швидка втомлюваність очей;
- відчуття перенавантаження;
- затуманення;
- сльозотеча;
- постійні головні болі.
Які окуляри потрібні для корекції далекозорості?
Як було зазначено вище, далекозорість є порушенням фокуса світлових променів, що зміщує їх за сітківку ока, а це означає, що завданням лінз – є повернути їх на місце, до центральної ямки сітківки. Залежно від ступеня гіперметропії, підбираються лінзи з різним рівнем посилення переломлення:
- Слабка гіперметропія (від +0,1 до +3D) – лінзи легкі та тонкі, до них можна підібрати будь-яку оправу. Зазвичай, такі лінзи використовують для ситуативного використання: для роботи, читання і тд. Людина з таким рівнем може добре почуватися в побуті, проте про порушення зору можуть нагадувати головні болі та швидка зорова втома.
- Середній рівень ( Від +3 до +6D) – передбачає постійне використання окулярів, оскільки без них людині важко впоратися в побуті. Зазвичай, лінзи будуть важкими та трохи опуклими, тож до них потрібно підбирати широку оправу. При цьому, такий рівень гіперметропії проявляється у тому, що людина добре бачить на відстані, але не розрізняє предмети поблизу.
- Високий рівень гіперметропії, від +6D – вони мають дуже велику оптичну силу, тож виглядають масивно і потребують ретельного підбору оправи, яка витримає навантаження та буде комфортною у носінні. Люди з таким рівнем далекозорості можуть погано бачити як вдалину, так і зблизька. У повсякденному житті без засобів корекції зору не обійтися.
Поделитесь в соцсетях: