Бодай одного разу почервоніння очей виникало у кожного. У когось це трапляється вкрай рідко, у когось частенько, а у когось взагалі щоденно. Почервоніння очей зазвичай супроводжується ще й іншими симптомами: відчуттям печіння очей, сухістю, болем, підвищеною чутливістю до світла. Це досить неприємно, особливо коли таке явище є чимось звичним і щоденним. Виникає питання: чому ж очі червоніють та як цього позбутися? Давайте спробуємо розібратися далі.

Чому червоніють очі? Ймовірні причини

Неправильно підібрані контактні лінзи


Ця причина є актуальною виключно для користувачів контактними лінзами. Почервоніння очей часто буває ознакою того, що контактні лінзи, які ви носите наразі, не підходять вам і є потреба повторно звернутися до офтальмолога для обстеження очей. Лікар може запропонувати вам новий варіант лінз або ж окуляри для зору як альтернативу лінзам.

Також носіння контактних лінз, а точніше їх одягання/знімання, передбачає частий контакт з поверхнею ока, тобто торкання до неї. Через це може з’являтися почервоніння очей, як наслідок виникнення:
  • алергічної реакції;
  • занесення інфекції;
  • подряпин на рогівці;
  • запалення.
Щоб переконатися, що причина почервоніння очей саме в лінзах, зніміть їх та проведіть без них кілька годин або добу. Якщо почервоніння пройшло — проблема дійсно була в лінзах.

Хронічна втома очей


Почервоніння очей можна часто помітити в кінці важкого робочого дня. А особливо, якщо ваша професія передбачає інтенсивні зорові навантаження: роботу з текстами та документами, тривалу роботу за комп’ютером. Почервонінням, болем та іншими симптомами, очі часто намагаються сигналізувати про сильну перевтому та потребу у відновленні.

Постарайтеся зменшити навантаження на очі та частіше давайте їм відпочити. Частіше ходіть на прогулянки на свіжому повітрі, менше часу проводьте за моніторами гаджетів, робіть гімнастику для очей, працюйте на оптимальній відстані від комп’ютера, піклуйтеся про здоров’я нервової системи та уникайте стресів. Ці прості поради позитивно вплинуть не лише на стан ваших очей, але на організм загалом.

Синдром сухого ока


Синдром сухого ока (ССО) виникає, якщо систематично ігнорувати сухість очей і нічого не робити для її усунення. Тобто цей синдром — це сухість очей, що перейшла в патологічний і хронічний стан. Одним із симптомів синдрому є почервоніння очей.

Із ССО здебільшого стикаються люди, що постійно працюють за комп’ютером та й загалом багато часу проводять за гаджетами. Якщо не лікувати захворювання, згодом воно може призвести до погіршення гостроти зору, появи ерозій на рогівці та інших ще більш серйозних захворювань.

Щоб не доводити свої очі до такого стану, радимо користуватися зволожувальними краплями для очей. Як тільки ви відчуваєте сухість — закапуйте у кожне око по кілька крапель. Також необхідно регулярно відвідувати офтальмолога: мінімум один раз на рік. Це необхідно для профілактичної діагностики зору та своєчасного виявлення порушень.

Інші причини


У жінок почервоніння очей може виникати внаслідок використання неякісних косметичних засобів. Перед покупкою таких засобів уважно вивчайте їх склад. Для безпеки очей варто вибирати косметику (декоративну та доглядову), що не містить у складі:
  • денатурат;
  • окис цинку;
  • окис титану;
  • лаурилсульфат натрію.
Почервоніння очей часто є симптомом інших офтальмологічних захворювань, наприклад кон'юнктивіту, увеїту, блефариту.

Для з’ясування точної причини почервоніння очей необхідно звернутися до лікаря-офтальмолога. Лише лікар може точно встановити причину та призначити лікування.

Читайте на тему: Офтальмолог розповів, коли почервоніння очей вимагає звернення до лікаря


Поделитесь в соцсетях: