Батьки протягом дня дають малюкові близько 2000 розпоряджень: одягнися, йди їсти, прибери іграшки, зроби уроки або не чіпай, не крутись, не кричи, веди себе пристойно і т.д. А змогли б ви так само розмовляти зі своїм другом, колегою, начальником? Відповідь на це питання одночасно розкриває головну помилку в поведінці дорослих по відношенню до дітей. У цій статті ми будемо розбиратися, як уникнути помилок і виховати дитину самодостатньою, рішучою й цілеспрямованою людиною.

Як виростити самостійну і впевнену дитину? Плюси і мінуси різних методів виховання
Авторитарні методи неприпустимі в будь-яких відносинах, а в спілкуванні з маленькими учнями і поготів. Тиском, критикою, осудом можна домогтися розвитку заниженої самооцінки, страху перед труднощами, інфантильності і формування комплексів. А це може спричинити проблеми в навчанні, міжособистісних відносинах, спробах реалізувати себе як особистість.
Щоб виростити впевнену в собі людину, батьки повинні навчитися поважати кордони дитячих інтересів та потреб, зрозуміти, що діти - це від самого народження відокремлені особистості, з якими потрібно рахуватися.
Як виростити з дитини лідера?
- Зберігати з малюком тісний емоційний контакт, бути уважними до змін в його поведінці, емоційному стані, настрої. Це допоможе зрозуміти, де малюк просто вередує, а де відчуває справжні труднощі.
- Давати можливість для прояву самостійності. Дитина не зможе навчитися чогось, зокрема взяти на себе відповідальність за своє життя, якщо все і завжди за нього вирішують і роблять батьки.
- Бути прикладом, тобто завжди виконувати свої обіцянки, рішуче доводити до кінця початі справи, впевнено вирішувати проблеми. Саме від батьків залежить, чи буде малюк в майбутньому виправляти свої помилки, знаходити вихід з будь-яких складних ситуацій або надасть перевагу униканню складнощів, стане відступати після першої ж невдачі.
- Привчати до дисципліни, як внутрішньої, так і соціальної. Дитину важливо навчити поважати свої і чужі особисті кордони, привчити до порядку і відповідальності. Малюк повинен знати рамки, за які він не повинен переступати в суспільстві, у відносинах з близькими людьми.
- Давати можливість робити самостійний вибір. На етапі дошкільного розвитку дитини їй можна запропонувати самій вирішувати, що одягнути на прогулянку - джинси або штани, що їсти - суп або кашу. Вирішуючи такі маленькі питання, вона навчиться самостійно приймати й інші, більш важливі рішення в своєму житті.
- Заохочувати і хвалити. Якщо і є якийсь стовідсотковий спосіб мотивувати дитину, то це показати, яких великих успіхів вона може досягнути, і не шкодувати слів похвали за кожен новий результат її діяльності. Діти думають про себе так само, як про них говорять і думають батьки. Так що, називаючи малюка бездарним, дурним, нюнею, використовуючи інші подібні ярлики, дорослі програмують його на неуспіх. Надмірне захоплення теж не приносить користі. Якщо переконати дитину, що вона геніальна, краща за інших, можна виростити завищену самооцінку та зневажливе ставлення до людей.
- Записати на розвиваючі курси для дітей.
Як виростити дитину впевненою у собі? Курси виховання лідерів
Крім сімейного виховання є ще кілька важливих складових, без яких малюк не може бути впевненим та досягнути успіху. Це:
- інтелект;
- комунікабельність;
- широкий кругозір;
- допитливість;
- вольові якості.
Поделитесь в соцсетях: