Протягом останніх десяти років дослідники вивчали так звану «сприятливу дію» всіляких ігор, що нібито розвивають. І ось до яких висновків вони дійшли.
Під час одного з досліджень вчені намагались порівняти ефект від виконання так званого «завдання n-назад» з ефектом від гри-пласебо та відсутністю будь-яких ігор. Участь в експерименті приймали лише молоді здорові люди. В результаті фахівці з трьох різних університетів Сполучених Штатів виявили, що ті, хто грав, тільки поліпшили власні навички гри. На розумові здібності комп’ютерні програми ніяк не вплинули.
В рамках ще одного дослідження експерти повторили експеримент, який вже проводився раніше та нібито довів, що деякі ігри все ж таки сприяють розвитку рухливого інтелекту, тобто здібності запам’ятовувати все нове та розв’язувати проблеми, з якими людина досі не стикалась. Однак цього разу попередні оптимістичні висновки не підтвердились.
І, нарешті, висновки мета-аналізу двадцяти трьох попередніх досліджень, пов’язаних із іграми, що розвивають, теж виявились невтішними. Вчені довели, що подібні комп’ютерні іграшки можуть зробити з людини лише майстра в грі, розвитку якихось корисних навичок вони не сприяють.
Поделитесь в соцсетях: