Фахівцям Віденського інституту гендерної медицини вдалося оцінити різницю між якістю життя європейських жінок та чоловіків. В рамках проведеного дослідження факт жіночого довголіття дійсно підтвердився. В середньому вони живуть на шість років довше.

Однак при цьому експерти наголошують, що з точки зору проблем зі здоров’ям якість життя європейок набагато гірша, ніж у чоловіків. Вченими було доведено, що хвороби переслідують представниць слабкої статі протягом усього життя.

При цьому головним винуватцем цієї тенденції дослідники вважають зміну концентрації статевих гормонів. Дівчат частіше супроводжують кишкові запалення, мігрені та інші больові синдроми, а також аутоімунні захворювання саме з моменту статевого дозрівання. До того ж після вагітності та пологів жінки ризикують захворіти на діабет або серцево-судинні захворювання.

Менопауза, в свою чергу, може супроводжуватись порушенням обміну речовин, остеопорозом і зависоким кров’яним тиском. Також є дані, які підтверджують, що у похилому віці жінки частіше за представників сильної статі хворіють Альцгеймером. Не додають здоров’я й стреси, паління та алкоголь, депресія, а також вживання протизаплідних пігулок.

На думку фахівців, пояснень цьому може бути дуже багато. В даному випадку мають значення соціальна поведінка та гендерні ролі, різниця між жіночими та чоловічими гормонами і спосіб життя.


Поделитесь в соцсетях: