Фахівці Університету Брістоля провели порівняння сучасної літератури з тою, яку видавали ще на початку минулого століття. Результати показали, що сучасна література містить на 14 % менше емоцій, тобто тих слів, котрі мають вплив на емоційний настрій читача. Тут мається на увазі не лише відчуття щастя, а й інші емоції, котрі з’являються після прочитання, наприклад, відчуття страху, подив чи смуток.

Під час дослідження було проаналізовано більш ніж п’ять мільйонів видань, які побачили світ у період з 1900 по 2000 роки. Так, в виданнях початку минулого століття таких слів знайшлося на 14% більше, в порівнянні з книгами, виданими в кінці 20-го століття. Якщо ж говорити про цифри, то у книзі 1900 року міститься 1000 емоційних слів, тоді як у книзі 2000 року лише 877.

Причому виявилось, що історія літератури цього періоду має два головних піка з перевагою позитивних емоцій на сторінках видань – після закінчення Першої світової війни та в 1960 році. В подальшому спостерігається поступовий спад радісних емоцій. А до кінця 20-го століття емоціональності стало настільки недостатньо, що прочитання книг ніяким чином не впливало на настрій читача.

Між тим, у сучасній літературі стало більше параноідальності. До прикладу, більшість сучасних видань здатні посилювати різного виду психічні розлади у людей з порушеннями психічного здоров’я. А судячи з невтішної статистики, вчені не так вже й перебільшують.


Поделитесь в соцсетях: