Будемо чесними: більшість з нас при встановленні сонячної електростанції бажає, перш за все, отримати якомога більше прибутків за “зеленим” тарифом. Для цього встановлюється мережева сонячна електростанція (https://eco-tech.com.ua/p295500879-setevaya-solnechnaya-elektrostantsiya.html), що здатна віддавати згенеровану електроенергію у загальну мережу.

Втім, багатьох також цікавить і питання екології, адже можливість виробляти електроенергію без шкідливих викидів та забруднення навколишнього середовища є вкрай привабливою. Чи справді сонячні електростанції настільки корисні для екології? Спробуємо розібратись.

Вплив сонячної електростанції на навколишнє середовище. Сонячні батареї: атмосфера і екологія

Вплив сонячних електростанцій на різні фактори навколишнього середовища


Екологія — комплексна тема і вплив сонячної електростанції на неї варто розглядати з різних напрямків:
  • Виробництво. Моно- та полікристалічний кремній виробляється на фабриках з надсучасним обладнанням, що дозволяє зробити всі процеси, навіть ті, що потребують залучення токсичних речовин, повністю безпечними. За умови відсутності серйозних аварій, екологічний вплив виробництва сонячних панелей залишається майже нульовим.
  • Викиди. Оскільки в процесі виробництва електроенергії на СЕС не відбувається ніяких хімічних процесів, рівень викидів завжди залишатиметься повністю нульовим. Завдяки цьому, в разі дійсно масового встановлення сонячних електростанцій, можна помітно знизити концентрацію вуглекислого газу в атмосфері для запобігання парниковому ефекту.
  • Грунт та вода. Поля сонячних батарей однозначно мають вплив на стан грунту та водних ресурсів, втім, виключно позитивний. Перешкоджаючи перегріву поверхневих шарів грунту від прямих сонячних променів, СЕС сприяють зниженню випаровування з них води, що, в свою чергу, дозволяє ефективно протидіяти опустелюванню.
  • Біосфера. Вплив сонячних електростанцій на біосферу повністю витікає з попереднього пункту — часткове затінення та збільшення вологості грунту сприяють значному збільшенню зеленої маси рослин. З покращенням стану рослин починає покращуватись і стан тваринного світу, від найменших комах і до великих травоїдних. Зрештою, СЕС стають ідеальним пасовищем для, наприклад, овець.

Як видно з вищенаведених фактів, СЕС є одним із найбільш екологічно безпечних засобів отримання електроенергії, а будівництво сонячної електростанції 30кВт — ваш реальний крок до кращого, екологічно чистого майбутнього.


Поделитесь в соцсетях: