Вчені із Каліфорнійського університету провели ряд досліджень, які показали, що короткострокові стреси можуть мати позитивний вплив на роботу головного мозку. В ході експерименту вчені довели, що після такого типу стресів значно підвищується концентрація та когнітивні можливості.

Варто звернути увагу на те, що в основу досліджень лягли експерименти із пацюками, яких піддали короткому, але доволі сильному стресу. Після цього дослідникам вдалось зафіксувати двократне збільшення стовбурових клітин, які згодом перетворились у нейрони. Протягом двох тижнів вчені проводили тести, які показали, що гризуни стали набагато активнішими, а їх пам'ять значно покращилась.

Один із авторів дослідження відзначив, що більшість людей трактує стресові ситуації, як негативне явище, але інколи короткострокові стреси можуть мати і позитивний вплив на функціонування головного мозку, адже це призводить до підвищеної концентрації та пильності. Крім того, Даніел Кауфер звернув увагу на те, що саме стрес дає можливість тваринам, які проживають у природному середовищі, адаптуватися до навколишнього світу.

Але з іншої сторони, хронічній стрес, навпаки, значно знижує темпи утворення нейронів, що призводить до значного зниження мозкової активності.


Поделитесь в соцсетях: