Важко уявити собі чоловіка, який би не вмів тримати в руках молотка. Однак, сучасний набір інструментів суттєво відрізняється від того, який був років із 30 тому. У кращу сторону, звісно. Одним із таких інструментів є шуруповерт, який полегшує маніпуляції з гвинтами та шурупами.

Різновиди шурупокрутів


Як і в багатьох інших інструментів, тут також є розподіл за ступенем автономності:
  • Мереживні можуть працювати тільки за наявності розетки на 220 В. Автономність тут відносна, але в межах квартири навряд чи знайдеться місце, де б не було можливості його використовувати. Бажано, щоб шнур був довгим, тоді не доведеться користуватися продовжувачами.
  • Акумуляторні моделі коштують дорожче, але забезпечують можливість працювати будь-де. Важливо вибирати шуруповерти з таким типом та ємністю батареї, яка б забезпечувала роботу протягом тривалого часу без необхідності підзарядки.
Бажано, щоби батарея була не типу Ni-Cd: вони досить важкі, швидко розряджаються, хоча й коштують дешево. Ni-Mh акумулятори тримають заряд добре, заряджаються швидко, але є і суттєві вади — вони бояться низьких температур та перезаряду.

Літій-іонні батареї найдорожчі, можуть мати високу ємність та характеризуються довговічністю (до 3000 циклів заряду/розряду). Але і в них є недоліки: вони погано переносять недозаряд, рекомендується тримати їх завжди зарядженими мінімум на 50%.

Як вибирати шуруповерт: поради експертів

Критерії вибору шуруповертів


Перерахуємо найважливіші характеристики цього інструменту, які бажано взяти до уваги:
  • Обертальний момент. Саме від нього залежить, з якою силою будуть виконуватися маніпуляції із шурупами. Для таких операцій, як збирання мебелі чи закручування гвинтів у гіпсокартон, буде достатньо 10-12 Нм. Щоб мати можливість і свердління, потрібен інструмент із показником 20-40 Нм. у професійного інструменту характеристики ще вище.
  • Потужність загалом корелює з обертальним моментом. Моделі середнього рівня мають характеристики потужності на рівні 350-700 Вт.
  • Максимальна швидкість обертання. Шурупокрути з показником до 400 обертів за хвилину — це початковий рівень. 1200 і більше обертів буде достатньо як для свердління, так і для виконання багатьох інших операцій.
  • Тип затискного механізму. Бувають ключові, які характеризуються більш надійною фіксацією, але потребують зусиль під час застосування, та швидкозатискні, де біта фіксується швидко та легко, але не настільки надійно.
  • Додаткові функції. Вони впливають на комфортність використання інструменту. Якщо ви вибираєте шуруповерт в Алло, то можете скористатися відповідним фільтром: наявність функції реверсу, блокування кнопки включення, можливість регулювання частоти обертання, ліхтарик для підсвічування, кріплення для біти на корпусі, зручний кейс тощо.
Що стосується вартості, то це взагалі другорядний чинник, головне — ті характеристики та функції, які вас влаштовують.


Поделитесь в соцсетях: