Представники ЄС розробили ряд умов, які дадуть можливість Україні підписати договір об асоціації. В цей список ввійшло 19 вимог. Леонід Кожара офіційно заявив про те, що цей список у МІС не отримували, але про його існування вже відомо. Голова МІС заявив про те, що основні пункти цього списку відповідають обраним українським урядом реформам. Також він відзначив, що діючій владі вдасться переконати Брюссель у своїх досягненнях, що відведе невирішені політичні питання на другий план.

Наявність такого списку вимог підтвердив і голова Комітету ВР з міжнародних справ. Григорій Немиря звернув увагу на те, що Штефан Фюле, який є автором цього списку, буде проводити моніторинг проведених реформ в два етапи, останній з яких відбудеться в кінці травня. Варто також звернути увагу на те, що і Кожара, і Немиря на минулому тижні відвідали Брюссель, де зустрілись із Штефаном Фюле.

Депутат від фракції «Батьківщина» також заявив про те, що в списку «19 вимог» є ключові політичні питання, які є важливим для опозиції. З іншої сторони, Кожара очільник МІС заявив про те, що конкретних імен в цьому списку немає, а мова йде лише про вибіркове правосуддя.


Поделитесь в соцсетях: