Більшість методик лікування ракових захворювань, відомих на сьогоднішній день, наносять значну шкоду здоровим тканинам організму. Однак останні дослідження, авторами яких стали фахівці з лабораторії Університету Рокфлера, дозволяють зробити висновки про те, що є можливість впливу не стільки на ракові клітини, скільки на механізм, який приводить до їх розвитку.

Основою для роботи стала теорія про зв'язок мутуючих білків гістонів та рідкого типу раку стволу мозку у дітей. У взаємодії з клітинами ДНК гістнони виробляють речовину хромосом (хроматин). Це стосується пістона НЗ и призводить до заміни амінокислоти лізину на метионин. В результаті такого явище подавляється активність відповідного гену.

Зазвичай такий перебіг подій відбувається у разі збою метилірувані (приєднанні метальної групи).

Аналіз ракових пухлин виявив, що на мутаційні гістони приходиться близько 3,6% - 17,6% від усього обсягу НЗ. У випадках мутації знижується показник метилірування нормальних гістонів.

Метилірування нормальних гістонів НЗ, в свою чергу, впливає на зниження активності генів, котрі відповідають за ріст клітин. Коли метилірування не відбувається, гени починають працювати і зрощують пухлини.


Поделитесь в соцсетях: