Вже наприкінці жовтня стане доступним для скачування новий розважально-освітній мобільний додаток для дітей і підлітків «Чарівний світ.UA». Його мета ― в ігровій формі познайомити підростаюче покоління з українською міфологією та візуалізувати українських міфологічних персонажів, таким чином пропонуючи нових героїв для наслідування та захоплення.

Одним із таких героїв стане автентичний міфічний персонаж Українських Карпат ― лісовий дух Чугайстер. У нього багато інших імен: лісовий чоловік, дід, гай, ночник. Це високий статний чарівник, настільки сильний, що може вирвати дерево з коренем. Але людям не варто його боятися, адже він оберігає їх у лісі, захищає, полюючи на мавок і лісових дів. Окрім того, Чугайстер може передбачати майбутнє і роздавати таланти, вчити ремеслу.

Чугайстер ― не бог, а зачарована людина, прокляттям і благословенням якої стає безсмертя, адже убити його не може ані людина, ані звір. Однак непроста доля жодним чином не зіпсувала характеру Чугайстра: він дуже любить танцювати та грати на сопілці. Перетанцювати лісового чоловіка непросто, а для людини зі слабким здоров’ям навіть небезпечно. Зате якщо Чугайстер вподобає танцюриста, він може навіть здійснити його бажання. Щодо гри на сопілці, то майстерність його така, що навіть звірі приходять слухати чарівні мелодії та готові за це допомагати йому в господарстві. Допомога ця, до речі, обопільна, адже Чугайстер захищає і лікує лісову звірину.

У новому мобільному додатку з’явиться унікальний карпатський міфологічний персонаж

Однак гнівити доброго Чугайстера не рекомендується. Він не любить, коли в лісі галасують, може наслати на крикунів звіра або сердитий вітер.

Чугайстер дружить із пастухами і порядними лісорубами. Він може прийти до них погрітися біля вогню чи в димарі хатини, оберігає їх від різних злих духів. За це його шанують, лишають йому куліш та бануш, слідкують, аби не зоставляти гострих зрубів, об які він може поранитися.

Цікаво, що всі персонажі в додатку розповідають про себе від першої особи. Для монологу Чугайстра було стилізовано гуцульську говірку таким чином, щоб вона була зрозумілою для дітей і водночас передавала карпатський колорит.

Задля створення додатку «Чарівний світ.UA». об’єдналися кращі ілюстратори та програмісти, тому його графічне втілення обіцяє бути яскравим та самобутнім. Окрім того, у додатку використовуватиметься технологія доповненої реальності, завдяки якій 20 міфологічних персонажів буквально «оживатимуть» поруч з дитиною. Але для цього необхідно буде виконати ряд завдань та набрати достатню кількість чарівних балів.

Словом, буде не лише пізнавально, а й цікаво та красиво. Чекати залишилося недовго, а поки що слідкувати за новинами проекту можна на Facebook-сторінці проекту: ​https://www.facebook.com/charivnyjsvit/

Проєкт Чарівний Світ.UA реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.Поделитесь в соцсетях: